Blues 27-24 Highlanders: Blues nadal wygrywają pasmo | Wiadomości Rugby Union

Must read

Ostatnia aktualizacja: 27/06/20 11:02

Caleb Clarke był świetny dla bluesa

The Blues wygrali trzeci mecz z rzędu w Super Rugby Aotearoa, wygrywając gwoździem 27-24 nad Highlanderami w Eden Park.

Gospodarze wyglądali na wygodnych po znakomitej pierwszej połowie, którą strzelili Caleb Clarke, Dalton Papalii i Rieko Ioane. Jednak górale wyszli strzelać w drugiej połowie, a blues musiał kopać głęboko, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

W obliczu pewnej siebie i pewnej formy, zawsze było to trudne zadanie dla Highlanderów i początkowo szło na scenariusz, gdy gospodarze wcześnie rozpoczęli punktację.

Próba nadeszła od Clarke’a, młodego chłopaka, który poświęcił swój występ dziadkowi, który zmarł godzinę przed rozpoczęciem.

Alex Hodgman pobiera opłatę za bluesa

21-letni skrzydłowy był wspaniały w okresie otwarcia, dotykając się, wymykając się z bliskiej odległości. Górale odpowiedzieli próbą Ash Dixona, zanim odpowiednie połówki muchy wymierzyły kary, ale gospodarze wkrótce potwierdzili swój autorytet, gdy Hoskins Sotutu próbował odprawić Scott Gregory.

Była to fatalna decyzja od 21-letniego obrońcy, który nie spieszył się z podjęciem decyzji o kopnięciu, i to kosztowało jego drużynę siedem punktów. Po tym, jak Sotutu zablokował łódkę, Papalii był gotów odebrać i przekroczyć bielenie, aby uzyskać przewagę 17-10.

Sprawy wkrótce pogorszyły się dla gości, gdy The Blues strzelili swoją trzecią próbę, i po raz kolejny to Clarke podjął decydujący czyn. Po otrzymaniu piłki tuż przed własnym 22 skrzydłowy skrzydłowy minął dwóch niedoszłych napastników i znalazł Ioane, która wykorzystała swoje tempo do końca.

Rieko Ioane of the Blues ucieka, by zdobyć szansę

Z 12 punktami różnicy na przerwie, Aaron Mauger i jego trenerzy byli wielkim zadaniem, aby zainspirować swoje zespoły, ale ich słowa najwyraźniej wykonały zadanie, gdy górale kontrolowali pierwsze 10 minut drugiej połowy.

Mikaele Tu’u był wspaniały, a obrońcy Aaron Smith i Mitch Hunt doskonale kontrolowali grę. Mogą nie mieć siły gwiazd na zewnętrznych plecach, którą mają ich przeciwnicy z North Island, ale zwycięzcy Super Rugby 2015 wykorzystali swoje mocne strony.

Naciskali na Bluesa i zostali nagrodzeni, gdy Hunt zauważył lukę i podbiegł do nich, aby zmniejszyć zaległości do 22-17.

Drużyna Maugera nadal dominowała i prawie strzelił gola, gdy znakomita passa Hunta zobaczyła, że ​​Jeff Thwaites szarżuje. Rekwizyt został zatrzymany na krótko, ale pod presją Aucklanders naruszył, a Rieko Ioane został wysłany do kosza grzechów.

Shannon Frizell jedzie naprzód w kierunku Górali

W dół do 14 mężczyzn, The Blues stracili po raz drugi w krótkim odstępie czasu, kiedy Shannon Frizell wylądował.

Ale strona domowa trafiłaby z powrotem przez kolejny błąd Górali. Po raz kolejny Gregory był częściowo winny, nie biorąc wysokiej piłki i pozwalając podopiecznym Leona MacDonalda na zdobycie bardzo potrzebnego terytorium.

Zdobyli pięć metrów linii, a Papalii był pod ręką z tyłu maula, aby przekroczyć bielenie i odzyskać prowadzenie.

Nie po raz kolejny nie zrezygnowali, chociaż blues byli dłużni Sotutu, którego późna interwencja obronna pięć metrów dalej zapewniła zwycięstwo.