London
Saturday, September 18, 2021

Bristol C 1 – 2 Sheff Wed

Must read

Connor Wickham i Massimo Luongo strzelili bramki z rzutu rożnego, gdy Sheffield Wednesday rozwaliło nadzieje na dogrywkę Bristol City dzięki wygranej 2: 1 w Ashton Gate.

Sowy, które wygrały tylko dwa z 15 meczów wchodzących do meczu, objęły prowadzenie w 13. minucie, kiedy Wickham podniósł się nieoznaczony i zagrał za rogiem Jacoba Murphy’ego, i podwoił swoją przewagę nad godziną, gdy Luongo dołączył do drugiego.

Bristol City dało sobie nadzieję, że główka Nahki Wells zmniejszyła połowę deficytu dziewięć minut później, ale starała się stworzyć coś, co zagroziłoby wyrównaniu, i teraz jest siedem gier bez wygranej.

Dzięki temu Robins traci pięć punktów do play-off z siedmioma meczami, a Sheffield Wednesday rozwiała wszelkie obawy o swoją przyszłość w Mistrzostwach, przenosząc 10 punktów poza strefę spadkową.

Sowy łagodzą obawy przed Ashton Gate

Wizerunek:
Connor Wickham świętuje środowy otwarcie w Ashton Gate

Znacznie zmienione Bristol City wyglądało na usprawiedliwienie decyzji Lee Johnsona, aby wstrząsnąć swoim składem, wylatując z bloków i zbliżając się do wczesnego otwarcia, gdy tylko rzut obronny Joe Wildsmitha nie pozwolił na trafienie Nathana Bakera w narożnik.

Środa Sheffield przeżyła kolejne golenie, gdy Wells nie zdołał połączyć się z rzutem wolnym Jacka Hunta, gdy nawet rzut oka na główkę prawdopodobnie zamknąłby otwieracz.

Jednak Sowy nie dawały gospodarzom takiej ulgi, kiedy wykuwali swoją pierwszą szansę. Ruch na boisku treningowym z rogu zobaczył dwóch obrońców blokujących Nathana Bakera, pozostawiając Wickhamowi wolny bieg do najbliższego słupka, gdzie skierował się do odległego słupka.

Nahki Wells z Bristol City świętuje zdobycie pierwszego gola swojej drużyny podczas meczu Sky Bet Championship w Ashton Gate w Bristolu. Zdjęcie PA. Data wydania: niedziela 28 czerwca 20200. Zobacz historię PAŃSTWA SOCCER Bristol City. Źródło zdjęcia powinno brzmieć: David Davies / PA Wire. OGRANICZENIA: WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU REDAKCYJNEGO Nie używać z nieautoryzowanym dźwiękiem, wideo, danymi, listami urządzeń, logo klubu / ligi lub
Wizerunek:
Trzeci gol Nahki Wells dla Bristol City nie był wystarczający, aby uniknąć siódmego meczu bez zwycięstwa

Gospodarze z trudem narzucali się reszcie połowy i mieli więcej kłopotów po przerwie, gdy Baker musiał zadośćuczynić za swój wczesny błąd, aby utrzymać się na pewną sekundę, wślizgując się, aby zablokować Rodosowi zejście z sześciu jardów.

Mógł jednak chwilę później zrobić, gdy Wickham rzucił kolejny rzut rożny, a kiedy jego wysiłek został zablokowany, Luongo zareagował najszybciej, by dźgnąć do domu z bliskiej odległości.

Rejs w środę w Sheffield nagle wyglądał na zdenerwowanego po dziewięciu minutach, kiedy Wells skinął głową w odbiciu po tym, jak Wildsmith nie zdołał obronić główki Bakera.

Ale tylko spóźniona spóźnienie z rezerwowym Zakem Vynerem dało im się czym martwić – po tym, jak Sowy odniosły pierwsze zwycięstwo na wyjeździe od stycznia.

Człowiek meczu – Barry Bannan

Bannan kontrolował grę z pola środkowego dla Sheffield Wednesday i wywarł wpływ na oba końce boiska, wykonując więcej podań (43) niż ktokolwiek inny na boisku, a także odzyskując posiadanie 15 razy – także najwięcej graczy.

„Przejął kontrolę nad tempem gry, nigdy nie zgubił podania, wykonał dobrą obronę i miał ogólnie dobrą grę” – powiedział. Sky Sports Football komentator Don Goodman.

Co dalej?

Obie strony wracają do akcji w środę wieczorem. Bristol City udaje się do Nottingham Forest na 18:00, a Sheffield Wednesday gospodarzem West Brom o 19:45.