London
Sunday, September 26, 2021

Charlton 1 – 0 QPR

Must read

Charlton wzmocnił swoje nadzieje na przetrwanie w Sky Bet Championship ciężkim zwycięstwem nad QPR w The Valley.

Nagłówek Darrena Pratleya w 12. minucie pokazał różnicę między londyńskimi rywalami, że Addicks po raz drugi z rzędu wygrał 1: 0 od wznowienia gry w piłkę nożną.

Przeniósł zespół Lee Bowyera na 45 punktów, ale QPR przeżył frustrujące popołudnie w drugą sobotę z rzędu.

Charlton pozostał niezmieniony po zwycięstwie w Hull w zeszły weekend, podczas gdy Geoff Cameron powrócił po porażce 1: 0 z Barnsley na miejsce Luke’a Amosa z Tottenhamu.

To goście, którzy wcześnie cieszyli się lepszym posiadaniem piłki, a gwiazda Ebere Eze zasygnalizowała jego zamiar zwiniętym wysiłkiem, który powiększył się w 10. minucie.

Obrona była jednak piętą achillesową zachodnich londyńczyków i stracili otwieracz dwie minuty później.

Josh Cullen wykonał rzut rożny do pola karnego, a Pratley skoczył najwyższy i zdobył wystarczającą moc na swoim nagłówku, aby pokonać Liama ​​Kelly’ego, który mógł jedynie wcisnąć piłkę w słupek i obserwować, jak trafia w siatkę.

Był to drugi gol pomocnika sezonu i idealny początek dla bossa Bowyera, który pozostał bez Lyle’a Taylora, Chrisa Solly i Davida Davisa – trio ma oficjalnie opuścić The Valley 30 czerwca.

Addicks prawie podwoili przewagę dziewięć minut przed przerwą, kiedy młody Albie Morgan posłał Macauleya Bonne daleko w lewo, ale Kelly zdołał sparować swój strzał z dala od niebezpieczeństwa.

Mark Warburton zobaczył, jak jego drużyna reaguje i stwarza dobrą okazję dla Eze po świetnej pracy Iliasa Chair, ale zasięg rozgrywającego pozostał wyłączony i strzelił z 38 na zegarze.

Krzesło zmusiło Dillona Phillipsa do zatrzymania Charltona w swoim pierwszym rzucie obronnym cztery minuty później z wąskiego kąta, chociaż sędzia liniowy spudłował i strzelił gola, co stanowiło frustrującą połowę dla QPR.

Gospodarze powinni byli zostać przywróceni natychmiast po ponownym uruchomieniu, gdy Angel Rangel wybrał Jordana Hugilla, ale napastnik West Ham mógł strzelić prosto w Addicks numer jeden, a ogromna szansa została zmarnowana.

Kolejna dobra okazja pojawiła się w 55. minucie, kiedy Ryan Manning i Krzesło połączyli się, a jednak ten pierwszy mógł strzelić tylko z odległości 12 jardów.

Drużyna Bowyera miała piłkę w siatce trzy minuty później, ale Bonne została poprawnie uznana za spaloną po dośrodkowaniu Tomera Hemeda.

To był ostatni udział Hemeda w derbach Londynu z nim, a Aiden McGeady zastąpiony przez Chuksa Aneke i Alfie Doughty w 59 minutach.

QPR dokonali również pierwszej zmiany i, co nieco zaskakujące, przewodniczący, ich największe zagrożenie popołudniowe, został wycofany dla Olamid Shodipo.

W ciągu 20 minut Warburton dokonał potrójnej zmiany, gdy Todd Kane, Aramid Oteh i Amos wkroczyli do walki w Dolinie, ale nie przyniosło to pożądanego efektu, ponieważ Charlton pozostał zdecydowany, by odnieść znaczącą wygraną.