London
Friday, September 17, 2021

Exeter 0-4 Northampton

Must read

Northampton wygrał awans do pierwszej ligi po uderzeniu Exeter 4-0 na Wembley w poniedziałek wieczorem.

Dwa gole w pierwszej połowie od Ryana Watsona i Callum Morton doprowadziły ich do zwycięstwa w finale play-off League Two i powrocie do trzeciego poziomu po raz pierwszy od 2018 roku, podczas gdy Sam Hoskins i zastępca Andy Williams ograniczyli grę późno.

Northampton awansuje do pierwszej ligi
Wizerunek:

Był to także trzeci raz szczęście dla bossa Keitha Curle, który wcześniej przegrał jako menedżer w play-off League Two z Mansfieldem i Carlisle’em.

Dla Exeter, który skończył z 10 mężczyznami po czerwonej kartce Deana Moxeya tuż przed godziną, była to trzecia strata na tym etapie w ciągu czterech lat, także pokonana na Wembley w 2017 i 2018 roku. Teraz będą przygotowywać się do dziewiątego sezonu z rzędu w drugiej lidze.

Northampton wybuchło obok Exeter w Wembley

Wizerunek:
Northampton świętuje zwycięstwo w Wembley

Northampton musiał dramatycznie wrócić do finału, ale na Wembley mieli znacznie lepszy start niż w półfinale, gdy Watson strzelił ich z przodu w 11 minucie. Pomocnik nie wykorzystał rzutu karnego w pierwszym meczu półfinałowym w Cheltenham, więc byłby szczególnie zachwycony widząc, jak jego odbicie w polu karnym wykracza poza Jon Maxted w bramce Exeter.

Po 31 minutach dodali sekundę z rzutu wolnego. Morton, bohater ich półfinałowego zwycięstwa, wykazał się dużą świadomością w polu karnym po rzucie wolnym i rzucił piłkę w samo okienko po rzucie wolnym Jordan Turnbull.

1:01

Zobacz, jak Northampton podnosi trofeum na Wembley po wygranym 4: 0 meczu z Exeter i awansuje do pierwszej ligi.

Matt Taylor dokonał zmian po przerwie, ale w 59. minucie zmienił się ze złego na gorszy, gdy Moxey zobaczył kolor czerwony na głupim, dzikim rzucie na Watsona.

Northampton następnie popędził do domu. Mając 10 minut do końca, umieścili lukier na torcie, gdy Mark Marshall wbiegł do pudła i wyrównał dla Hoskinsa, aby skręcił do domu, aw 89. minucie położyli wiarę, gdy Williams wszedł z bliskiej odległości po tym, jak Exeter nie dał rady z długim rzutem do pudełka.

Człowiek meczu – Callum Morton

Bohater z półfinału pomógł także zainspirować zwycięstwo Northampton w finale. Nie poddał się przez prawie 90 minut na boisku i dobrze strzelił gola, aby dać boczny blask w pierwszej połowie. Zrobią dobrze, aby ponownie wypożyczyć go w League One w przyszłym sezonie, ponieważ jego występy w dogrywkach zwrócą mnóstwo uwagi.