London
Saturday, September 18, 2021

Leeds 1 – 1 Luton

Must read

Leeds zwiększyło swoją przewagę na szczycie Sky Bet Championship, ale tylko o jeden punkt po tym, jak utrzymało 1: 1 w domu przeciwko spadkobiercom Luton.

Zastępca Harry’ego Cornicka zwinął Lutona we wczesną przewagę w drugiej połowie, a kiedy Stuart Dallas strzelił do Leeds tuż po godzinie, wydawało się, że będzie tylko jeden zwycięzca.

Ale Luton, który zszedł ze stołu po sobotnim zwycięstwie w Swansea, wytrzymał atak drugiej połowy i dał szefowi Nathanowi Jonesowi wszystko w walce o przetrwanie.

Wizerunek:
Stuart Dallas zdobył gola dla Leeds na Elland Road

Niepokonani w ostatnich pięciu meczach Hatters byli pewni siebie, dobrze wyszkoleni i pełni biegów, a bramkarz Simon Sluga poczynił kilka znakomitych rzutów obronnych.

Patrick Bamford zmusił Slugę do zbliżenia się do bloku, zanim Leeds dostał wczesny cios, gdy szyper Liam Cooper został zmuszony do wycofania się z akcji.

Środkowej połowie nie udało się odzyskać po pukaniu, gdy obronił rzut rożny i został zastąpiony przez Gaetano Berardi w 12. minucie.

Apelacje Lutona o karę zostały odrzucone przez sędziego Johna Brooksa po tym, jak Berardi splątał się z Callum McManamanem, ale był to bardzo dobry początek od gości.

Wizerunek:
Leeds został zawieszony na remis 1-1 przez Luton

Helda Costa również nie trafiła w cel Leeds, a Luton ostrzegł przed zagrożeniem ze stałych fragmentów, gdy potężny nagłówek kapitana Sonny’ego Bradleya uratował Illan Meslier.

Leeds wymusił serię rzutów rożnych, które nie doszły do ​​skutku, gdy zbliżała się połowa przerwy, a szef Luton, Nathan Jones, będzie szczęśliwszym menedżerem w tym interwale.

Bielsa wycofał Berardi dla Ezgjana Alioskiego, a Jones zastąpił McManamana Cornickiem, który stracił niewiele czasu na zwijanie Lutona z 50. minutową przewagą.

Ryan Tunnicliffe wybrał go z karnetem w górę, a Cornick poszedł jeden na jednego z Benem Whiteem, zanim zakończył z aplombem.

Odpowiedź Leeds była natychmiastowa, ale znalazła Slugę w natchnionej formie, gdy chorwacki bramkarz strzelił dobre rzuty obronne, aby powstrzymać odbity rzut Robertsa, a następnie kolejne wysiłki Patricka Bamforda i Alioskiego.

Roberts rozbijał strzał, ale dwie minuty po tym, jak Pablo Hernandez zastąpił Mateusza Klicha, Leeds wyrównał.

Alioski znalazł wolne miejsce po lewej stronie, a jego piłka do pola trafiła do Dallas, który miał wystarczająco dużo czasu, aby wybrać dolny róg z schludnym niskim wykończeniem.

Pierwszy wysiłek Bamforda po kolejnym świetnym podaniu Alioskiego był bardzo szeroki, gdy Leeds gonił drugiego gola.

Costa uderzył z rzutu wolnego obok słupka, a potem po prostu nie zdołał nawiązać pełnego kontaktu z dośrodkowania Alioskiego przed bramką, gdy odwaga Luton była silna.

Co powiedzieli menedżerowie …

Leeds ” Marcelo Bielsa: „To, co zrobił Luton, było słuszne. Grali uczciwie, nie faulowali, sędzia nie miał wpływu na mecz. Ale prawdą jest, że mieliśmy wiele szans na zdobycie gola i mieli tylko jedną szansę.

„Przeciwnik miał jedną szansę na zdobycie bramki i potrzebowaliśmy 12 szans na zdobycie jednego gola. Graliśmy przeciwko drużynie, która broniła się ze wszystkimi swoimi zawodnikami w bramce i mieliśmy 12 lub 15 szans. Pozwoliliśmy im strzelić tylko dwa razy i to znaczy coś dla nas pozytywnego. Nie możemy jednak ignorować faktu, że brak wydajności był słabym punktem naszego zespołu. ”

Luton’s Nathan Jones: „To świetna uwaga. Chciałbym być trochę bardziej przenikliwy, ale wybrałbym to. To najtrudniejsze miejsce w lidze.

„To dla mnie najlepsza strona w lidze. Podchodzą do ciebie, są nieustępliwi, wiedzą, co robią, mają dobrych zawodników i strukturalnie są znakomici, są razem od dwóch lat – i to świetny punkt ”.