London
Friday, September 17, 2021

Leicester 0-1 Chelsea

Must read

Gol Rossa Barkleya w drugiej połowie był wystarczający, aby wysłać Chelsea do półfinałów Pucharu Anglii, pokonując Leicester 1-0 na King Power Stadium.

Wynik będzie ulgą dla Franka Lamparda po niechlujnej pierwszej połowie, w której Leicester wykorzystał błędy Chelsea, ale nie mógł znaleźć tylnej części siatki, chociaż Christian Pulisic miał największą szansę na otwarcie, ale został udaremniony przez akrobatykę Kasper Schmeichel zapisz.

Główny trener Chelsea dokonał trzech zmian w połowie meczu i opłaciło się, a goście wyglądali ostrzej w drugiej połowie, a jeden z tych zastępców, Barkley, wbiegł do domu w 63 minucie, aby wysłać Bluesa do półfinałów Wembley.

Później w niedzielę Chelsea została zremisowana przeciwko Manchesterowi United do następnej rundy, która odbędzie się 18 i 19 lipca. Finał odbędzie się 1 sierpnia.

Jak Chelsea znów wygrała

Ross Barkley świętuje strzelenie bramki dla Chelsea przeciwko Leicester
Wizerunek:
Barkley strzelił swoją trzecią bramkę w Pucharze Anglii w niedzielę

Leicester zaczął mocno i mógł iść do przodu w ciągu trzech minut. W ciągu 30 sekund Harvey Barnes ukradł posiadanie przed jazdą w kierunku tego obszaru, ale nie był w stanie jak najlepiej wykorzystać porządnej wymiany z Jamie Vardy.

Wilfred Ndidi wykorzystał trochę słabszą grę Chelsea w środku pola, wślizgując się do piłki i uderzając z lewej strony na Barnesa. Jednak jego krzyż – przeznaczony dla Vardy – został zepchnięty przez wyciągniętą rękę Willy’ego Caballero.

Oceny graczy

Leicester: Schmeichel (7), Justin (6), Evans (7), Soyuncu (7), Chilwell (6), Ndidi (7), Praet (6), Tielemans (7), Perez (6), Barnes (7), Vardy (6).

Wykorzystane subs: Albrighton (6), Choudhury (6), Gray (5).

Chelsea: Caballero (6), James (6), Rudiger (7), Zouma (7), Emerson (6), Kante (6), Gilmour (6), Willian (7), Mount (7), Pulisic (8), Abraham (7).

Wykorzystane subs: Barkley (8), Kovacic (8), Azpilicueta (7), Loftus-Cheek (6), Pedro (6).

Człowiek meczu: Ross Barkley.

Leicester ponownie zbliżył się w ciągu kilku minut, gdy Ndidi ponownie ukradł piłkę z powrotem na środku pola – tym razem od N’Golo Kante – aby wywołać kontratak, ale krzyż Dennisa Praeta ominął Pereza, Barnesa i Vardy’ego w tym obszarze. Wkrótce potem Caballero znów zaczął działać, odmawiając Youri Tielemans niskiego zatrzymania.

Tuż przed upływem pół godziny Jonny Evans powinien był strzelić głową. Ben Chilwell – zgłoszony cel transferu latem dla Chelsea – wpuścił cudowny rzut wolny w pole karne, ale Evans mógł skierować głową tylko na szeroki słupek.

Wiadomości z zespołu

• Leicester dokonał czterech zmian, kiedy odpadli Nampalys Mendy, Demarai Gray, Kelechi Iheanacho i James Maddison. Do XI weszli Dennis Praet, Youri Tielemans, Ayoze Perez i Harvey Barnes.
  • Chelsea poinformowała o zmianach, a tylko pięciu graczy zachowało swoje miejsca. Antonio Rudiger, N’Golo Kante, Mason Mount, Willian i Christian Pulisic pozostali w XI, wraz z takimi jak Reece James i Billy Gilmour.

Jednak największą szansę na połowę miał rzadki cel dla Chelsea. Rewelacyjne podanie od Mason Mount znalazło Pulisica w okolicy, wślizgując piłkę przez ciasną kieszeń. Zawodnik z USA wykonał kilka kroków, po czym rzucił piłkę do bramki, zmuszając do niesamowitej kontuzji palca ze Schmeichel.

Lampard miał przeczucie, że w pierwszej połowie meczu z Chelsea był luzem, gdy trzy razy przerwał na pół etatu, doprowadzając do spotkania Barkleya, Mateo Kovacica i Cesara Azpilicuety. W drugim okresie goście znacznie się poprawili, a Tammy Abraham piłkę w tylnej części siatki w 10 minucie – ale został oznaczony jako spalony.

Wizerunek:
Billy Gilmour rozpoczął swój pierwszy mecz w Chelsea od czasu wznowienia gry w piłkę nożną, ale odpadł w przerwie

Chelsea wciąż naciskała i zdobyła nagrodę w 63 minucie. Po wbiciu piłki między siebie i Azpilicuetę po prawej, Willian wrzucił piłkę w pole karne, a Barkley wybiegł między Ndidi i Evans, aby odbić piłkę tuż za polem sześciu jardów.

Obie strony miały szansę na kolejny gol, gdy mecz wszedł do ostatnich pięciu minut. Leicester prawie chwycił późny korektor, aby wysłać grę w dogrywce, ale Caglar Soyuncu nie był w stanie skierować głową w cel. Niedługo potem Barkley prawie strzelił drugiego i Chelsea, ale jego uderzenie wbiło się w ciało Schmeichela, po czym rzucił się za róg.

Wilfred Ndidi rzuca wyzwanie byłemu pomocnikowi Leicester, N'Golo Kante
Wizerunek:
Wilfred Ndidi rzuca wyzwanie byłemu pomocnikowi Leicester, N’Golo Kante

Chelsea osiągnęła teraz swój 24. półfinał FA Cup i wygrała ostatnie pięć meczów we wszystkich rozgrywkach, podczas gdy Leicester czeka na pierwsze zwycięstwo w historii.

Człowiek meczu – Ross Barkley

Ross Barkley zrobił duży wpływ jako rezerwowy drugiej połowy
Wizerunek:
Barkley wywarł duży wpływ jako rezerwowy drugiej połowy

Jaką różnicę zrobili wszyscy trzej zmiennicy, kiedy pojawili się w przerwie, ale nie więcej niż Barkley. Wciąż biegał w tym obszarze i po kilku próbach opłaciło się, gdy w 63. minucie wbiegł do domu w tym, co okazało się zwycięzcą.

Nadal był katalizatorem z przodu Chelsea i prawie zaokrąglił sprawy później, ale mógł znaleźć tylko ciało Schmeichel. Uznanie należy się także Kovacicowi i Pulisicowi – który był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Chelsea w kiepskiej pierwszej połowie – ale dla jego celu to Barkley go przyjmuje.

Lampard powiedział po meczu: „Grałem z Rossem, a on jest świetnym chłopcem. Jego postawa była doskonała od momentu, gdy wróciliśmy.

„Niefortunnie było nie zacząć od Villi i od tamtej pory wywarł wpływ na każdą grę, w którą grał. Czerpał korzyści. Mam dużo czasu dla Rossa i jest dla nas dużym graczem”.

Co powiedzieli menedżerowie

podgląd obrazu

0:52

Brendan Rodgers, menedżer Leicester, był optymistyczny pomimo porażki ćwierćfinału Pucharu Anglii z Chelsea

Kierownik Leicester Brendan Rodgers: „To rozczarowujące wyjście, ale są pozytywne. Czuję do graczy, ponieważ uważam, że zasłużyli na więcej. Gracze utrzymali wiarę w siebie i po prostu nie mogliśmy dokonać przełomu.

„To było o wiele bardziej podobne do nas i wyglądaliśmy na prawdziwe zagrożenie. To ostatnie podanie lub wysiłek nie przypadło nam do gustu. Musimy wykazać się większym przekonaniem, ale pokazaliśmy cały sezon, który możemy zdobyć. To występ, który da nam większa pewność siebie w przyszłości. ”

0:32

Trener Chelsea, Frank Lampard, powiedział, że mógł dokonać więcej niż trzy zmiany w pierwszej połowie meczu 1: 0 z Leicesterem w Pucharze Anglii

Trener Chelsea Frank Lampard: „Nie sądzę, żebyśmy grali tak źle w tym sezonie przez 45 minut. Graliśmy lepiej i przegrywaliśmy.

„Mogłem stworzyć więcej lub więcej subwooferów. Musieliśmy wyjść z letargu i tak zrobiliśmy. Mieliśmy szczęście, że mieliśmy 0-0 w przerwie i musimy wyciągać wnioski z małych błędów w grze.

„Nie chcę zabrzmieć zbyt pochlebnie, ponieważ ważne jest, aby pokazać, że masz siłę, aby wygrać 1-0, gdy nie grasz dobrze. Wygląda na to, że krytykuję, ale to pozytywne, ponieważ nie jest dla nas jest normą ”.

Statystyki opty

• Leicester przegrał teraz każdy z ostatnich pięciu meczów ćwierćfinałowych w Pucharze Anglii – wszystkie trzy ostatnie mecze przeciwko Chelsea (także w 2012 i 2018 r.).
  • Brendan Rodgers, szef Leicester City, pozostaje bez zwycięstwa we wszystkich 15 spotkaniach z menedżerem Chelsea (D8 L7), najbardziej, że spotkał się z pojedynczym przeciwnikiem, nie wygrywając w swojej karierze menedżerskiej.
  • Od swojego debiutu konkursowego w styczniu 2014 roku Willian był bezpośrednio zaangażowany w 17 bramek FA Cup (11 bramek, sześć asyst); to co najmniej sześć więcej niż jakikolwiek inny gracz Chelsea w tym czasie.

Co dalej?

Środa 1 lipca 17:30

Środa, 1 lipca 20:00

Leicester będzie następny w środę, kiedy udadzą się do Evertonu, na żywo w Sky Sports (rozpoczęcie 18:00). Chelsea zagra również 1 lipca, kiedy zmierzy się z West Ham w derbach w Londynie, także na żywo w Sky Sports (inauguracja godz. 20.15).