London
Friday, September 17, 2021

Preston 0 – 1 Derby

Must read

Oszałamiający rzut wolny Wayne Rooney wystarczył, aby zobaczyć Derby’ego, rywala w fazie play-off Preston, który wygrał 1-0 na Deepdale w środę wieczorem.

Rekordowy strzelec Anglii strzelił zwycięzcę po 18 minutach, pokonując bramkarza North Endu Declana Rudda i wykonując rzut wolny z calu tuż poza polem karnym, po faulu Louie Sibley.

Po przerwie gospodarze znacznie się poprawili, ale ludzie Alexa Neila nie mogli nic zrobić, aby zatrzymać wzrost Ramsa, który spowodował, że wspięli się na stół po zaledwie trzech porażkach w ostatnich 15 spotkaniach.

Derby są teraz tylko o jeden punkt poza miejscem play-off Mistrzostw na 60 punktów, podczas gdy Preston – który stał się pierwszym angielskim klubem, który osiągnął kamień milowy w 5000 meczach ligowych – śledzi je o trzy punkty, pozostawiając tylko sześć meczów.

Jak Wayne Rooney znów zrobił różnicę dla Derby

0:32

Rzut wolny Wayne’a Rooneya spoza obszaru stawia Derby na czele z Prestonem

Pomimo intrygującego pojedynku dwóch stron z zewnętrzną szansą na zdobycie dogrywki, w połowie meczu w Lancashire była tylko jedna drużyna.

Preston – któremu brakowało kreatywności z kontuzjowanym Danielem Johnsonem – został zmuszony do wyciszenia zdeterminowanej Martyn Waghorn, ale postanowił ścigać grę, gdy sędzia Jarred Gillett przyznał rzut wolny po faulu Paula Huntingtona na Sibley. Australijczyk jednak zdawał się tęsknić za widocznym znaczkiem obrońcy North End na chłopcu po tym, jak wylądował.

Rooney następnie pochylił piłkę nad ścianą tak fachowo, że bramkarz Rudd został unieruchomiony na miejscu.

Duane Holmes zobaczył następnie strzał uratowany, ale Baranowie byli zadowoleni, mogąc usiąść na swojej niewielkiej przewadze i bronić się w liczbach, aby stłumić rzadkie ataki gospodarzy.

Ponowne uruchomienie przyniosło wyraźną poprawę w stosunku do Prestona, ale nie w końcowej trzeciej, co doprowadziło Neila do poświęcenia stabilności wynikającej z obecności Paula Gallaghera i Bena Pearsona na rzecz siły ognia Jaydena Stockleya, Seana Maguire’a i Toma Barkhuizena.

I ta ostatnia para prawie się połączyła w trzeciej minucie przerwy w drugiej połowie, ale Barkhuizen zdecydował się strzelać z ostrego kąta na linii bocznej, pomimo swojego kolegi z drużyny stojącego w przestrzeni w polu karnym.