11 C
London
Wednesday, December 1, 2021

Real Madryt zajmuje pierwsze miejsce w La Liga, gdy Inter wygrał po powrocie z Serie A – łapanka europejska | Wiadomości piłkarskie

Must read

Romelu Lukaku, Lautaro Martinez i Karim Benzema znajdują sieć

Ostatnia aktualizacja: 21/06/20 23:46

Karim Benzema strzelił gola dla Realu Madryt, gdy weszli na szczyt tabeli La Liga

Real Madryt przejął kontrolę nad wyścigiem o tytuł La Liga, pokonując w niedzielę Real Sociedad 2-1, aby awansować na szczyt tabeli, powyżej Barcelony, po kontrowersji w drugiej połowie.

Sergio Ramos przełamał impas w 50 minucie, wykonując rzut karny po tym, jak Vinicius Junior trafił na ziemię w pobliżu po kontakcie z Diego Llorente z Sociedad.

Sociedad pomyślał, że wyrównali uderzenie Adnana Januzaja zza pola karnego, ale gol został wykluczony po tym, jak przegląd VAR pokazał, że Mikel Merino zasłaniał widok bramkarzowi Madrytu, Thibautowi Courtoisowi, nie dotykając piłki.

Ich poczucie niesprawiedliwości pogłębiło się minutę później, kiedy Karim Benzema podwoił prowadzenie Madrytu po opanowaniu piłki górną częścią ramienia, chociaż Merino zapewnił ekscytujące wykończenie, uderzając poza poprzeczkę w 83. minucie.

Jednak strona Zinedine Zidane utrzymywała zwycięstwo, aby przejść na poziom z Barceloną po 65 meczach po 30 meczach, ale wspięła się ponad rywalami El Clasico, którzy w piątek utrzymali 0-0 w Sewilli, ze względu na lepszy rekord łeb w łeb . Sociedad są szóste na 47 punktów.

Sergio Ramos ustawia rzut karny pod okiem bramkarza Real Sociedad Alex Remiro

Wcześniej, Celta Vigo zmiażdżył Alaves 6: 0, aby ominąć strefę spadkową, wykorzystując jak najwięcej gości, a Martin Aguirregabiria został odesłany w pierwszej połowie.

Jeison Murillo poprowadził Celtę na czele bramki po 14 minutach od rzutu rożnego, zanim ich główny strzelec Iago Aspas wykonał rzut karny, poprawiając sytuację za rzut karny w remisie 0: 0 z Realem Valladolid w środku tygodnia.

Celta przekręciła nóż dalej po zwolnieniu Aguirregabirii, ponieważ Rafinha strzelił dwa gole w ciągu dwóch minut przed przerwą, aby zrobić 4-0 przed przerwą.

Nolito cieszył się idealnym powrotem w swoim pierwszym meczu z powrotem dla Celty po tym, jak podpisał kontrakt z Sevillą w środku tygodnia z karą, po czym podał piłkę do Santi Miny, aby zakończyć trasę w 86. minucie.

Celta unosiła się o jeden punkt nad strefą spadkową przed rozpoczęciem meczu, ale wygrana zajęła 16 miejsce na 30 punktów, cztery wyprzedzając 18 miejsce na Real Mallorca z pozostałymi ośmioma meczami. Alaves zajmuje 13. miejsce na 35 punktów.

Goncalo Guedes (środkowy) strzelił gola i asystował w dwóch bramkach Walencji

Walencja także pokonać odwiedziny Osasuna 2: 0 w przekonujący sposób dzięki bramkom Goncalo Guedesa i Rodrigo, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w trzech meczach od powrotu Ligi.

Napastnik Walencji Rodrigo Moreno strzelił gola wcześnie, ale gol został wykluczony z gry na spalonym po przeglądzie VAR, który trwał ponad dwie minuty, ponieważ strzelił gola dzięki technologii w czwartej porażce 3: 0 z Realem Madryt.

W 12 minucie Guedes umieścił gospodarza na pierwszym miejscu, a Portugalczyk zapewnił Rodrigo pomoc w podwojeniu przewagi w 35 minucie.

Walencja pozostaje na ósmym miejscu, ale zwycięstwo wskoczyło w ich nadzieje na miejsce w pierwszej czwórce i kwalifikację do Ligi Mistrzów, co doprowadziło ich do 46 punktów, sześć za czwartą pozycją w Sewilli.

Serie A – Inter wygrywa po powrocie z ligi

Romelu Lukaku ukląkł solidnie z ruchem Black Lives Matter po zdobyciu gola

Trzecie miejsce Inter Mediolan wznowili kampanię Serie A, wygrywając u siebie 2: 1 z walczącymi Sampdoria w celu zmniejszenia luki na prowadzącej parze, chociaż żyli niebezpiecznie w drugiej połowie.

Romelu Lukaku i Lautaro Martinez wprowadzili Inter 2-0 na prowadzenie w nieco ponad pół godziny, ale Sampdoria, zdeklasowana w pierwszym okresie, wyprzedziła Mortena Thorsby’ego na początku drugiego i zakończyła mecz grożąc wyrównaniem.

Belg Lukaku świętował swój cel, klęcząc na kolanach w ruchu Black Lives Matter.

Inter, z 57 punktami z 26 gier, jest pięć za Lazio i sześcioma liderami Juventusem, a Sampdoria Claudio Ranieri zajmuje 16 miejsce z 26 punktami, o jeden punkt mniej niż strefa zrzutu.

Lautaro Martinez strzelił drugą bramkę Interu w niedzielę

Również w niedzielę Atalanta bić Sassuolo 4-1 w swoim pierwszym meczu Serie A w 112 dni i pierwszym w Bergamo – jednym z obszarów najbardziej dotkniętych przez koronawirusa we Włoszech – od 15 lutego.

Mecz zakończył się w połowie przerwą po uderzeniach Berata Djimsiti i Duvna Zapaty oraz bramce samobójcy pomocnika Sassuolo Mehdiego Bourabii. Atalanta również uderzyła w poprzeczkę i miał wykluczony cel dla piłki ręcznej.

Berat Djimsiti świętuje swój cel dla Atalanty

Zapata dodał sekundę po przerwie, a Atalanta również apelował o karę, odmawiając silnej decyzji VAR. Trener Atalanty, Gian Piero Gasperini – który ujawnił w zeszłym miesiącu, że został zarażony koronawirusem – był tak oburzony decyzją, że został wysłany za sprzeciw.

Bourabia nadrobił swój samobój, zdobywając gola na właściwym końcu w przerwie. Atalanta pozostaje na czwartym miejscu, ale przesuwa się o sześć punktów powyżej Romów w walce o ostatnie miejsce w Lidze Mistrzów.

Premier League Super 6!

Nie przegap swojej szansy na wygranie jackpota o wartości 250 000 £ we wtorek. Graj za darmo, wpisy do 20:15.