Super Rugby Aotearoa: Najlepsze w rundzie | Wiadomości Rugby Union

Must read

Richie Mo'unga podąża za krzyżowcami, wygrywając nad Huraganami

Richie Mo’unga podąża za krzyżowcami, wygrywając nad Huraganami

Sezon Super Rugby Aotearoa trwał w miejscu, w którym zakończył się w rundzie 2, z mnóstwem emocji i rozlewów dla rozrywki fanów.

W sobotę Beauden Barrett ponownie odegrał kluczową rolę dla Bluesa, kiedy po raz pierwszy odniósł zwycięstwo w meczu z Chiefs od dziewięciu lat, triumfując 24-12 po gwałtownym wzroście w ostatnim kwartale.

Następnie w niedzielę krzyżowcy nie wykazywali żadnych oznak rezygnacji z 2019 roku w pierwszym meczu w konkursie nowego wyglądu, gdy pokonali huragany w Wellington.

Live Super Rugby

27 czerwca 2020 r., Godz. 7:30

Żyj dalej

28 czerwca 2020 r., Godz. 4:00

Żyj dalej

James Gemmell po raz kolejny rzuca okiem na oba mecze i wybiera najlepsze momenty weekendu tutaj …

Bombay Sapphire

Bluesowy blat nakrył na południe w drugiej rundzie, nad Wzgórzami Bombaju, w pobliżu sąsiadów Chiefs, w poszukiwaniu cennego klejnotu: zwycięstwa na drodze.

Mimo całej rozmowy o znanych nazwiskach i pewności siebie wygranej w pierwszej rundzie, od dawna cierpliwi fani Bluesa wiedzą, że największym problemem ich zespołu od ponad dekady rozczarowania jest pokonanie innych Kiwi.

Aby odcisnąć swoje piętno na Super Rugby Aotearoa, wiedzą, że jest to trend, który po prostu musi się skończyć.

Śliskie kiedy mokre

Pierwsza szansa Hamiltona na zorganizowanie rugby na żywo spotkała się z podekscytowaniem i deszczem. Na szczęście ten drugi nie obalił tego pierwszego, choć nieuchronnie spowolnił spektakl.

To nie był wieczór, kiedy Beauden Barrett grał w najlepszym ataku, ani Damien McKenzie w koszulce przeciwnika. Obaj mieli swój udział w zabawie butem, ale była to noc, w której paczki miały najwięcej pracy.

Rodzi się gwiazda

Na szczęście dało nam to szansę zobaczyć jakość młodych napastników Nowej Zelandii, która wykracza poza ustaloną All Blacks.

Hoskins Sotutu odcisnął swoje piętno na Bluesie

Lachlan Boshier i Luke Jacobsen są już na radarach krajowych, podobnie jak bluesowy „Dalton Papali’i”, ale to właśnie podróżujący nr 8 Hoskins Sotutu był człowiekiem chwili.

Pogrzebana próba w pierwszej połowie pomogła Bluesowi osiągnąć jeden punkt przewagi w pierwszej połowie, ale w drugiej Sotutu naprawdę zaczął pokazywać swoje umiejętności.

Gdy wszyscy Czarni patrzą na zastępcę emerytowanego kapitana Kierana Reada, zrobiliby dobrze, aby mieć oko na tego młodego mężczyznę.

Read sam byłby dumny z ostatniego podania, które Sotutu dał Markowi Telea za zwycięski wynik.

0:25
Mark Telea kończy bluesa po podaniu Hoskinsa Sotutu

Wszystko w rodzinie

Jeśli jesteś wystarczająco dorosły, aby pamiętać czasy chwały bluesa od połowy do końca lat 90., możesz myśleć, że jest coś znajomego w tej stronie – i masz rację.

Oczywiście wrócili do zwycięstwa, a być może dlatego, że to we krwi. Sotutu jest synem byłego Auckland Blue i międzynarodowego Fidżi Waisake Sotutu, a na skrzydle Caleb Clarke to plujący obraz jego starego człowieka, legendarnego Eroni.

Caleb Clarke jest synem byłej gwiazdy Blues and All Blacks Eroni Clarke

Pięćdziesiąt odcieni

Wyglądają również na bardzo szczęśliwą grupę, co świadczy o pracy Leona MacDonalda i jego zespołu trenerskiego.

MacDonald sprowadził wszystkich swoich krzyżowców i All Blacków na północ do Auckland, ale gracze bardzo chcą wyrazić siebie.

Osobowości i nadtlenek są mile widziane. Zwłaszcza, gdy pomaga im to w pierwszym zwycięstwie w Hamilton od 2011 roku.

0:31
Główny trener bluesa Leon MacDonald wyjaśnia, jak ważni są jego gracze wyrażający się na boisku i poza nim

Opowieści canterburyjskie

Jeśli obok meczu w Hamilton pojawiła się gwiazdka obok stołu Super Rugby Aotearoa, było to delikatne przypomnienie, że 10-krotny mistrz Crusaders jeszcze nie rozegrał meczu.

Ukłonili się w niedzielne popołudnie w kierunku Huraganów, którzy być może mieli nadzieję, że złapią bohaterów na zimno.

Kiedy All Black Sevu Reece zakończył potężny atak drużynowy z 60 metrów w ciągu 60 sekund od rozpoczęcia, „Laski miały swoją odpowiedź.

0:28
Sevu Reece zapewnił krzyżowcom przewagę w pierwszej minucie

Trudno pojąć, jak płynni mogą być krzyżowcy po tak długim zwolnieniu, ale biorąc pod uwagę jakość personelu, można sobie wyobrazić, że ich treningi w Christchurch w ostatnich tygodniach byłyby równe każdemu meczowi na żywo.

Z pewnością kiedy Braydon Ennor strzelił gola po kolejnym pełnym wysiłku zespołowym, wyglądało na to, że wcale nie mieli przerwy.

0:21
Braydon Ennor wykonał świetny ruch drużynowy dla krzyżowców

Walczył z prawem

Huragany mogły mieć dodatkowy czas na grę i przewagę u siebie, ale to oni wyglądali na niewykształconych, szczególnie w czasie wyjazdu. Będzie źródłem prawdziwej frustracji dla All Black hooker Dane Coles.

Tylko dyscyplina krzyżowców – podobnie jak wszystkie cztery drużyny przed nimi, podlegały dodatkowej kontroli wokół awarii – utrzymywała „laski” w meczu.

15-19 dla gości na przerwie nie odzwierciedlało ich trzech prób zerowania dominacji, a kiedy Jack Goodhue został zbrojony na początku drugiego zaklęcia, przewaga spadła do jednego.

Proctor Gamble

Huragany zawsze były zespołem zdolnym do oburzających umiejętności i odważnych, ale czasami wiąże się to z pewnym kosztem. W tym tygodniu „Co on myślał ?!” Nagroda trafia do Matta Proctora, który pod silną presją linii bramkowej i przy wynikach 25-all, rzucił podanie w pole karne dla nikogo w szczególności.

0:15
Richie Mo’unga ukarał błąd Matta Proctora

Krzyżowiec Mitchell Drummond z wdzięcznością otrzymał i wyładował do Richie Mo’unga, aby strzelił gola. Wraz ze spadkiem rozpędu był to tylko prezent, którego poszukiwali Krzyżowcy, i nigdy nie oglądali się za siebie.

Ostre jak żyletka

Mecz został przypieczętowany przez Davida Havili przecinającego zachwycającą linię przez męczącą obronę Hurricanes, a krzyżowcy są gotowi do startu w Super Rugby 2.0 na 2020 rok.

Kilka dyscyplin i fragmentów kołysze się pomimo tego, był to satysfakcjonujący początek dla broniących bohaterów, i choć jest jeszcze za wcześnie, aby wiedzieć, czy będziemy traktowani z kolejnym zwycięskim przebojem Razor Robertson, było to zwycięstwo godne kilku guzy pięści. Nie zostawiaj go wiszącego, chłopcy.